Premium Golf - Směr: Race to Dubai!
Středa, 20.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Směr: Race to Dubai!

DubaiŠestnáctý listopadový den, 12.30 h odpoledne a ze své pracovny sleduji přistávat obří letoun A380-800 společnosti Emirates, mířící z Dubaje. Za další tři hodiny do něj nastoupím, abych se vydal směr Race to Dubai 2016.Pozvání na DP World Tour Championship, spojenou s golfem v šortkách a tričku v době, kdy u nás začíná zima, se neodmítá. Emiráty jsou ideálním místem ke strávení dovolené, pouhých šest hodin od domova. Let je bez přestupu, přeprava holí zdarma, na palubě sympatické letušky, skvělé služby, bar v oblacích, co více si přát?

Dubai

Po stopách Woodse, Else, Montgomerieho
Spojené Arabské Emiráty jsou stále jednou z nejrychleji rostoucích turistických destinací na světě. Má všechny správné ukazatele k tomu, aby se dovolená stala nezapomenutelnou. Slunce, písek, moře, sportovní aktivity, neporazitelné nakupování, prvotřídní hotely a restaurace, tradice a kultura a zároveň bezpečné a přívětivé prostředí. V Dubaji máme jedinečnou možnost zahrát si golf na místech, která vyhledávají největší světové celebrity jako Tiger Woods, Colin Montgomerie nebo Ernie Els. Golfové kluby poskytují největší kvalitu služeb a prvotřídní podmínky, které jinde na světě budete hledat jen těžko.

Dubaj leží v subtropickém pásmu s modrou oblohou a slunečným počasím po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou červen až září, kdy teploty během dne mohou překonat i 45°C. Rovněž vlhkost vzduchu je vysoká a teplota moře během letních měsíců dosahuje až 40°C, bazény jsou většinou ochlazovány tak, aby zůstaly vždy chladné a osvěžující. Nejlepší čas na cestu do Dubaje je během studenějších měsíců, a to právě od listopadu do dubna, ale ani v těchto měsících se nevyhnete žáru slunce.

Dubai

Veřejná audience u šejka
První hřiště, které hrajeme přesně na 27. výročí sametové revoluce, se jmenuje Pouštní zázrak. Je to název, který dostal Emirates Golf Club, když se stal prvním travnatým hřištěm v oblasti Perského zálivu v roce 1988. Jeho výsost šejk Mohamed Bin Rashid Al Maktoum a jeho Pouštní zázrak stále inspirují všechny hráče, kteří hřiště hráli, ale i ty, co se přijdou podívat do unikátní golfové klubovny – je situovaná mezi osmou a devátou jamku.

Dubai

Její nadčasový design znázorňuje tradiční beduínskou stanovou vesnici. Další tradičním znakem klubovny je proslulá arabská pohostinnost. Tento klub má dvě osmnáctijamková hřiště: Majlis a The Faldo. My hrajeme Majlis, které se rozkládá podél opravdových písečných dun a bylo magazínem Golf Digest zařazeno do stovky nejlepších hřišť na světě. Jedná se o první travnaté hřiště na blízkém východě a jeho název Majlis pochází z arabského výrazu pro místo, kde šejk pořádá veřejné audience.

Tato mistrovská osmnáctka hostí světoznámé turnaje jako Dubai Desert Classic a Dubai Ladies Masters. Jedním z typických znaků je již zmiňovaná architektonicky zajímavá klubovna. Jamka 8, par 4 dogleg, je jednou nejneobvyklejších jamek celého hřiště.

Dubai

Druhé mistrovské hřiště klubu Emirates, které se nám hrát kvůli časovým možnostem nepoštěstilo, bylo otevřeno v roce 1996 a bylo pojmenováno Wadi. To je arabský výraz pro údolí či vyschlé řečiště. Wadi pokračuje ve stejných stopách jako Majlis, tedy zvlněné fairwaye a autentické duny.

Při nevyhnutelném srovnání s hřištěm Majlis si Wadi vede skvěle a obhajuje své postavení náročným rozvržením. Hřiště vyniká svým prostorem, chytře chráněnými jezírky a četnými bunkery. Prošlo redesignem, jehož autorem je legendární rydercupový kapitán Nick Faldo, v roce 2006 bylo přejmenováno právě jeho jménem na Faldo Course. Kombinuje skvělý vizuální design s náročností, která přináší ten pravý golfový zážitek. Zajímavostí je, že green fee patří vůbec k nejdražším ve Spojených arabských Emirátech.

Celý článek...

napsal Daniel Valchovník, foto Daniel Valchovník

Sdílet

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy