Premium Golf - Za golfem a za p(r)ožitky
Středa, 20.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Za golfem a za p(r)ožitky

PG_1_2017_za_golfem_a_za_prozitky1Chcete hrát golf, ale současně jste požitkáři a milujete umění? Pak jedině Itálie! Tentokrát jsme vyrazili do méně známé Apulie...

Apulie leží na italské botě přibližně tam, kde máme achilovku. Tady, až na samém jihu, poznáte opravdovou Itálii, přestože špagety se tu servírují jen výjimečně. V posledních letech boduje Apulie svými 800 kilometry nepřeplněných pláží na pitoreskních pobřežích, skvělou kuchyní, neuvěřitelnými víny a zajímavými golfovými hřišti.

Borgo Egnazia
Lepší kulisu si pro italskou dovolenou nemůžete vybrat: Výhled z pokoje na zelenostříbrný odstín třpytícího se olivového háje, který se slévá s karibskou modří Jaderského moře a zelení golfového hřiště. Bydlíme v Borgo Egnazia, luxusním resortu, který byl vybudován ve stylu středověké vesničky, a já mám pocit, že je poprvé po sto letech opět obydlen.

PG_1_2017_za_golfem_a_za_prozitky2Obrovský resort v barvě slonové kosti vyvolává svým rozčleněním atmosféru apulijské vesničky: Hlavní budovu La Corte, ve které jsou především dvoulůžkové pokoje, obklopuje vesnička Il Borgo s apartmány v 92 domcích a v 29 zahradami obklopených objektech, které se zde nazývají villy. Apulijský architekt Pino Brescia nezapomněl ani na kostelík na náměstíčku, ke kterému se dostanete klikatými uličkami vyplněnými krásnou zelení a prastarými olivnovníky. Vzdušné arkády vedou od hlavní budovy k parkům a bazénům a rafinovaně propojují vnitřní a venkovní prostory.

I náš pokoj je až do posledních detailů citlivě dekorován: Ze stropu visí v pěkných květináčích sušené kytky a bylinky, keramika zdobí bíle omítnuté stěny a příjemné světlo vydávají zezadu nasvětlené lahve naplněné vodou a větvičkami olivovníku. Vtipné dekorace kombinované se vzpomínkami na venkovský život v Apulii v jeho nejlepší podobě.

Celý článek...

napsala Natascha Kames, foto Archiv

Sdílet

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy