Premium Golf - Portugalsko: Víc než jen skvělý golf..
Sobota, 23.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Portugalsko: Víc než jen skvělý golf..

PG_2_2017_portugalskoJen tři a půl hodiny trvá let z Prahy do Lisabonu, metropole plné nádherných památek a půvabných přímořských uliček. V jeho blízkosti nechybí hřiště, kde hra je skutečným zážitkem a užít si ji můžete celoročně.

Portugalsko patří mezi destinace, které na větší objevení českými golfisty teprve čekají. Během letního rozhodování, kam vyrazit, až se ochladí a naše hřiště už nebudou stačit, se myšlenky stáčí velmi často ke Kanárským ostrovům či k Mallorce. Portugalsko toho však může nabídnout mnohem více, než jen skvělý golf. Je to ideální místo pro spojení golfové, poznávací a odpočinkové dovolené. Záleží jen na vás, zda vyrazíte na pánskou či dámskou jízdu nebo s sebou vezmete i rodinu. Všechny varianty jsou správně.

Magický Lisabon
PG_2_2017_portugalskoAť už si vyberete kterékoliv hřiště v zemi, v každém případě doporučujeme začít pobyt v Lisabonu, jenž je po Athénách druhým nejstarším hlavním městem Evropy. Metropole ležící na řece Tejo je rozložena na mnoha kopcích, málokdy jdete rovně, většinou míříte buď nahoru nebo dolů, ale odměnou jsou nádherné výhledy skoro na každém rohu. Užít si je můžete nejen na hlavních turistických trasách městem, otevírají se před vámi, i když zajdete do obyčejných uliček. Nejzajímavější památky a místa, která stojí za vidění, můžete objevovat pěšky nebo na některém z typických vozítek pro turisty, ale i při jízdě tramvají. Ikonické lisabonské tramvaje mají nepřehlédnutelnou žlutou barvu, projíždějí i nejužšími uličkami a s přehledem zvládají výškové rozdíly trasy. Okružní jízda trvá dvě hodiny a nastoupit na ni můžete například na náměstí Praça do Comércio, které se rozkládá na břehu řeky.

Portugalská kuchyně ve znamení ryb. šunky a skvělého vína
PG_2_2017_portugalskoPři toulkách nejen Lisabonem nelze vynechat zastavení v některé z mnoha kaváren, wine barů, espuamanterií a podobně, prostě dát si něco dobrého. Ať už se zastavíte v uličkách jen na pár ústřic a sklenku sektu nebo se vydáte třeba do hlavní tržnice na velkou večeři, často to bude kulinářský zážitek.

Algarve - pobřeží, kde nechybí ani osamělé pláže
Algarve je hned po Lisabonu nejznámějším portugalským cíl turistů. Divoké břehy lemují romantické skály a kromě hotelových komplexů tu najdete i soukromé pláže a plážičky, kde budete alespoň na chvilku sami. I když Atlantický oceán, který západ a jihozápad Portugalska omývá, nenabízí koupání zrovna nejteplejší, v některých zátokách to během léta teplota vody dotáhne až na příjemných 22 stupňů.

Celý článek...

napsala Lenka Soukupová, Foto: Archiv

Sdílet

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy