Premium Golf - ALOHA, Ostrovy blaženosti
Sobota, 23.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

ALOHA, Ostrovy blaženosti

PG_3_2017_havajCukrové pláže kontrastující s impozantními horami, návykově dramatické západy slunce nad strmými útesy bičovanými oceánem, doutnající sopky a nekonečná šťavnatá zeleň protkávaná purpurovými buganviliemi... Havajská příroda v kombinaci s místními haute living hotely a golfovými kluby hodnými uznání znalců jsou kombinací, u které se člověku chce hledat cedulku Made in Heaven...

BIG ISLAND: ZELENÁ PLÁŽ A GOLFOVÉ REKORDY
Nejznámějším a nejdůležitějším ostrovem Havajských ostrovů je stejnojmenný ostrov Hawaii – neboli Big Island –, jde o největší ostrov z osmi hlavních. Je to známá a oblíbená cestovatelská destinace, která láká turisty ze všech koutů světa. Nejspíše tomu tak bude proto, že toto místo je proslulé svými krásnými plážemi, které lemují dlouhé palmové aleje a jsou pokryty zlatavým pískem, příjemně prohřátým od paprsků sluníčka, které na pláže dopadá. Také místní obyvatelé jsou známí svým přátelským přístupem, úsměvem na tváři. K tomu všemu si dáte nějaký exotický koktejl a budete se cítit jako v ráji. Na ostrově Hawaii je taktéž spousta zajímavých pláží, které se zcela liší od zbytku pláží světa. Raritou může být zelená pláž Papakolea, ta za svou unikátní zelenou barvu vděčí vulkanické činnosti a minerálu olivínu, který se zde vyskytuje. Další výjimečnou pláží je zcela určitě Punalu‘u, která je zbarvena do uhlově černého odstínu – i tady charakter místa formovala vulkanická činnost, jen tentokrát dala vzniknout čediči, nesoucímu zásluhy na tmavém zbarvení pláže.

MAUI, PERLA HAVAJE
PG_3_2017_havajTeplý oceánský vánek, stín poskytující palmy, žár tropického slunce a koupání s delfíny, či obrovskými želvami? Tak plyne život na nejkrásnějším z Havajských ostrovů, Maui, jemuž se právem přezdívá perla Havaje. Mezi významná města na Maui patří metropole Wailuku, která je považována za kulturní středisko ostrova a město Kahului, místní industriální centrum. Nedaleko od Wailuku naleznete Kahili Golf Course (18 jamek, par 72, až 5992,9 m). Zaujímá pozici na západních svazích hory Maui a poskytuje hráčům výhled na kráterní sopku Haleakala a Pacifik. Jde o velké a poměrně mladé hřiště z roku 1991, s 5993 metry, jezerem i suchým korytem a s velkými výškovými rozdíly, což vyžaduje o to přesnější hru. Pozor ale na dovolenkový casual styl, na hřiště je vstup povolen pouze v oděvu dle golfové etikety. Green fee je mezi 39 $ a 99 $ a zázemí pro odpočinek a možnost občerstvení naleznete v útulné restauraci Kahili.

SNOVÁ DIVOČINA
PG_3_2017_havajMaui je nevyčerpatelným zdrojem zážitků pro cestovatele se silnou orientací na přírodní krásy. Nedaleko hlavního města Wailuku máte možnost navštívit jedno z nejvlhčích míst světa - národní park lao Valley, který tvoří divoká nespoutaná krajina, pokrytá zelenými vrchy. Neskutečnou podívanou zažijete také při východu slunce na vrcholku kráterní sopky Haleakala. Tedy ovšem pokud na ni vystoupáte, měří totiž 3000 metrů. Dalším okouzlujícím zákoutím ostrova jsou pak bezesporu místní dech beroucí vodopády. U vodopádu Waikamoi si lze projít naučnou stezku, která zabere asi půl hodiny času. Vykoupat se můžete u vodopádů Puohokamoa, které padají přibližně z desetimetrové výšky do nádherné tůně.

PÍSEČNÝ GOLF
Unikátní možností zahrát si na dunách písku v bunkerech hřiště je návštěva The Dunes at Maui Lani Golf Course (18 jamek, par 72, až 6255,4 m). Jsou zde přesypy na širokých travnatých pláních a také je zapotřebí silná koncentrace kvůli povětří, jelikož hřiště je jen širou plání, bez keřů a stromů. Toto hřiště bylo v amerických časopisech hodnoceno jako jedno z nejlepších v Americe. Ačkoli je hřiště otevřené veřejnosti, bez včasné rezervace a patřičného oděvu (tričko s límečkem), se na něj nepodíváte. Ke hře je k dispozici 18 jamek, najdete zde půjčovnu holí a poobědvat můžete v příjemné kavárně O‘Lei. Ceny green fee zahrnují i zapůjčení vozíku a pohybují se v různém rozmezí. Ve všedních dnech i o víkendech se jedná o částku mezi 25 $ - 99 $.

Celý článek...

napsala Hana Monská, Foto: Archiv

Sdílet

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy