Premium Golf - JAR - Černý kontinent a bílý míček
Středa, 20.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

JAR - Černý kontinent a bílý míček

JARV Americe má golf krizi, v Evropě se drží, v Asii se rychle rozvíjí, a jak je to v Africe? Sever Afriky necháme stranou, ten je poměrně známý, takže se podíváme do Afriky jižní.

 

 

Do JAR – země, která světu dala desítky vynikajících hráčů a několik legend jako Gary Player, Bobby Locke, Ernie Els, Retief Goosen nebo Trevor Immelman. A je jasné, že legendy také potřebují legendární hřiště.

Nejznámějším resortem je Gary Player Country Club v Sun City, kde se hraje Nedbank Golf Challenge s největší prize money na světě. Dalším unikátem (kromě mnoha jiných) je, že JAR má průměrnou nadmořskou výšku asi 1500 m a to už se projevuje nižší hustota vzduchu a míče báječně létají daleko a ještě dál. Takže zajímavostí je tu dost, a proto vyrazíme na golfové on-line safari.

Svět v jedné zemi
Začneme na www.golfinsouthafrica.com, kde se dozvíme o golfu to základní. Jihoafrická republika je velká země s asi 50 mil. obyvatel a s 500 tisícovkami aktivních golfistů (obě tato čísla se ve statistikách mírně anebo více liší…). Po prvním pohledu na mapu je zřejmé, že nás bude určitě zajímat a bavit pobřeží Indického oceánu. Největší koncentrace hřišť s výhledem na jeho modrou hladinu je v jedné z devíti provincií JAR, která se jmenuje KwaZulu-Natal. Provincii se říká zahrada JAR – hory, bohatý porost, zvířena, krásné pláže a k tomu pohnutá historie poznamenaná válkami domorodých Zuluů s Brity a Búry. Dnes se tu mluví anglicky, afrikánsky a jazykem isiZulu. Zuluové, kteří jsou zde doma, mají svého krále a ten vládne v království, které sice svět oficiálně neuznává, ale Zuluové ano a to stačí.

JAR02.jpg JAR03.jpg JAR04.jpg JAR05.jpg JAR06.jpg JAR07.jpg JAR08.jpg JAR09.jpg JAR10.jpg JAR11.jpg

Celý článek...

napsal Leoš Kopecký, foto marketing San Lameer

Sdílet

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy