Premium Golf - Virtuální tee time - Dominikánská republika
Středa, 20.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Virtuální tee time - Dominikánská republika

DominikanaPohled z okna je šedý a venku už je pár dnů nevlídno a podzimně vlhko. Sedím u počítače a na monitoru mám slunce, bělostné pláže, modré laguny v několika odstínech a ve větru se vlnící palmy. Jedním slovem krutý, proč ne obráceně?Klidně bych seděl na pláži ve stínu palmy, pil třtinový rum, kouřil skvělý doutník a psal o Čechách. Ne, sedím na židli pod rozsvícenou žárovkou úsporkou, přestože je poledne, a píšu o Dominikánské republice.

To protože mě zajímá a taky proto, že letos na začátku října získala prestižní ocenění IAGTO Golfová destinace roku 2016 pro Latinskou Ameriku a Karibik. Ale pozor, to není první ocenění od IAGTO, ale už třetí! A tak hned na začátku dávám k dispozici web, na kterém se můžete kochat obrazy a virtuálními dojmy – ona totiž „ukázaná platí“ a tady to platí třikrát, minimálně. A stránky jsou v češtině. www.GoDominicanRepublic.cz.

V roce 2014 Dominikánu navštívilo 140 000 golfistů. Utratili tady asi 200 mil. USD a očekává se, že to bude ještě více. Takže, aby nebylo na hřištích moc těsno, budou se stavět tři další a potom asi ještě další. Dnes je jich 28 a jsou za nimi legendy jako Pete Dye, P. B. Dye, Jack Nicklaus, Robert Trent Jones, Gary Player a Tom Fazio. Kromě toho, že se všude dočtete o jejich úžasné kvalitě, pětihvězdičkovém standardu ubytování, vynikající kuchyni a dalších top službách, my víme ještě o jedné bezvadné věci – z 68 jamek je výhled na moře! Tak na to koukneme.

Dominikana

Díky vstřícnosti pražské kanceláře jsme měli možnost pořídit rozhovor přímo s ředitelkou Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro země střední a východní Evropy, kterou je Leila Boasier Budecker.

Znáte české golfisty?
Jistě, máte asi 56 000 hráčů a krátkou sezonu. Je to dobré, protože obecně zájem hráčů ze střední Evropy o Dominikánskou republiku roste, hlavně s příchodem chladnějších měsíců.

Připravujete něco nového? 
Ano, Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky se letos zaměřuje na propagaci golfu, očekává se nárůst počtu turistů během příštích 10 let na 10 mil. osob a golfisté by mohli tvořit až jeden milion. Proto třeba kromě výstavby nových hřišť připravujeme i spuštění speciálního webu zaměřeného na golf, kde bude možné vyhledávat informace a provádět rezervace. Díky celoročně teplému klimatu nabízí Dominikánská republika vhodné podmínky pro praktikování sportovních a volnočasových aktivit, ať už jde o golf, potápění, windsurfing, kiteboarding, rybolov, anebo o jachting.

A jak byste to vyjádřila jednou větou (dvěma)? 
V Dominikánské republice si můžete při hře vychutnávat krásné výhledy na moře a tropickou přírodu v její plné kráse. Třeba uznávaný golfový magazín The Links zařadil Dominikánskou republiku mezi 25 top golfových ostrovů.

Vitamin R
Tradičním nápojem Dominikánské republiky je třtinový rum přezdívaný také jako „vitamin R“. Bílý rum tvoří základ koktejlů (Coco Loco, Piňa Colada aj.), zatímco zlatý a tmavý se pijí čisté buď s ledem, či bez ledu. Místní specialitou je pak Mama Juana – všelék, který svou chutí připomíná portské. Jeho základem je rum (nejčastěji tmavý), do kterého se vyluhuje výtažek z bylin a stromové kůry a do této směsi se pak přidává červené víno a med. Podle místních Mama Juana čistí játra a ledviny a zároveň funguje jako účinné afrodiziakum.


Dominikánská republika je považována za golfovou jedničku v regionu Karibiku. V oblasti La Romana na jihovýchodním pobřeží se nachází jeden z nejlépe hodnocených golfových resortů světa – Casa de Campo. Další oblíbenou golfovou destinací je Punta Cana, např. hřiště Punta Espada, La Cana, Hard Rock Golf Club a Iberostar Bavaro Golf & Club. Vhodné zázemí má také Playa Grande na severním pobřeží nebo Jarabacoa a Constanza, města ve vnitrozemí, která obklopují třítisícové hory. Golfisté tedy při své návštěvě mohou procestovat několik regionů ostrova.

LA ROMANA – CASA DE CAMPO
Díky blízkosti mezinárodního letiště v La Romana (LRM) je Casa de Campo vhodným místem také k pořádání obchodních cest, kongresů a mítinků a je zde zázemí i pro další volnočasové aktivity jako jachting, tenis anebo jezdectví. Mezinárodní věhlas si získala vesnička umělců Altos de Chavon, pláž Minitas, pětihvězdičková restaurace Beach Club Le Cirque a wellnesscentrum Casa de Campo Spa.

Autorem zdejších golfových hřišť je Pete Dye. Legendární Psí zub (Teeth of the Dog) patří mezi sto nejlepších hřišť na světě. V roce 2010 prošel kompletní renovací, takže dnes patří k tomu nejlepšímu na světě a tomu také odpovídá cena fee od 140 do 260 USD podle sezony a podle toho, zda jste hotelovým hostem či ne. Ovšem to asi skutečně nejlepší anebo nejvyhlášenější hřiště je PUNTA CANA – nekonečné bílé pláže a zase nekonečné bílé pláže, znáte to. www.puntacana.com

Punta Cana patří mezi nejpopulárnější golfové destinace na světě. Tento region je rájem pro golfisty především díky velkému množství kvalitních golfových hřišť světově uznávaných designérů. Nejslavnějším hřištěm Punta Cany je Punta Espada Golf Gourse od Jacka Nicklause. Je součástí hotelového komplexu Cap Cana, který v minulosti několikrát hostil turnaje PGA. Osm jamek lemuje pobřeží a hřiště je označováno mnoha prestižními magazíny jako nejlepší v Karibiku. A green fee? Ceny začínají od 275 USD. Inu kvalita něco stojí. www.puntaespadagolf.com.

Dominikana

Portál TripAdvisor zase doporučuje hřiště La Cana Golf Course, Barceló Lakes Golf Course, Hard Rock Golf Club a Iberostar Bavaro Golf & Club, prostě možností mnoho, a tak jsem neodolal a zkusil on-line booking, co z nabídky vypadne. A vypadlo: čtyři noci v luxusním hotelu s dopravou na letiště a zpět s VIP asistencí (což nevím, co je, ale zní to dobře), snídaněmi, obědy a večeřemi vč. piva a vína dobrých značek s možností výběru ze tří restaurací, tři rundy golfu – dvě na La Caně a jedna na Corales – celkem za 1400 USD.

Ona La Cana Golf Course je 27jamková, takže dvě rundy budou každá jiná, ale hlavně je zajímavá tím, že jde o hřiště typu Paspalum, což je souhrnný název pro druh rostlin, většinou trav, které mají vyšší toleranci k mořské soli. La Cana je zavlažována mořskou vodou! A tak by se dalo pokračovat a plánovat a snít docela dlouho.

Jak k tomu došlo?
Málokdo ví, že vůbec první kolonie na americkém kontinentě při evropské koloniální expanzi bylo právě Santo Domingo (dnes hlavní město Dominikánské republiky). Stejně tak ale netušil ani Kryštof Kolumbus, když se tady roku 1492 vylodil, jak vyhlášené to bude místo. Jen se mu tam moc líbilo. Dokonce ve svém dopise králi Ferdinandovi a královně Isabele napsal, že objevil nejkrásnější zemi, kterou kdy lidské oči mohly spatřit.

Ostrov získal název Hispaniola (je na něm Haiti a Dominikánská republika), původní indiánské obyvatelstvo postupně vymřelo, převážně na evropské nemoci, a nahradili je afričtí otroci. Dodnes se někdy téhle části světa říká Západní Indie – zde je pravděpodobně základ onoho historického omylu, pojmenování indián? Dnes už tenhle ostrov v Karibiku s indiány nikdo nespojuje a na nepříliš veselou minulost se nevzpomíná. Dominikána se stala symbolem dovolené snů, pozemským rájem. Ať jste, kdo jste, v Dominikánské republice si odpočinete.

Je všechno tak růžové?
Dá se věřit všem těm propagačním materiálům? Pravděpodobně ano. Třeba reference jindy opatrného Ministerstva zahraničních věcí ČR neříkají nic zásadního, jen: „Čeští občané nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 90 dnů. Nutno pouze zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně cca 10 USD na některém z konzulátů Dominikánské republiky nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu v Dominikánské republice. Turistická karta opravňuje držitele k pobytu na území země po dobu 30 dnů. V případě delšího pobytu je třeba zakoupit prodloužení až do doby 90 dnů.

V článku najdete řadu linků na videa a fotogalerie, které doporučujeme zhlédnout za dlouhých zimních večerů, protože už jen surfování po webech Dominikány je osvěžující, natož pak, jaké to musí být v reálu. Šťastnou cestu letecky i po síti.


Dominikana01.jpg Dominikana02.jpg Dominikana03.jpg Dominikana04.jpg Dominikana05.jpg Dominikana06.jpg Dominikana07.jpg Dominikana08.jpg Dominikana09.jpg Dominikana10.jpg
napsal Leoš Kopecký, foto Dominican Republic Tourism Board

Sdílet

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy