Premium Golf - Šideri Váňová: Eagle nebo nic
Středa, 20.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Šideri Váňová: Eagle nebo nic

FG_1_2_2017_Sideri_rozhovorV posledním, pátém kole Q-schooll 2015, jsem s napětím sledovala on-line scoring. Ačkoliv to na začátku vypadalo, že Šideri Váňová ztrácející šest ran na hráčku na posledním postupovém místě nemá velkou šanci, po patnácti jamkách Šideri nasbírala bezchybnou hrou pět berdíků a od vysněné karty ji dělila jedna rána. Jedna jediná ráda, jediné birdie...

Nepovedlo se, i když na závěr vsadila na risk, jenž nevyšel. Smutek a zklamání je už dávno pryč, zůstalo ale vědomí, že to tam někde prostě je. A příště třeba...

Je ti teď s odstupem času jasné, kde se stala chyba?
Chyba v Maroku nebyla poslední den, tam už to bylo hop anebo trop. V pátém kole jsem až do patnáctky hrála klidný, pohodový a čistý golf. Pak jsem si ale uvědomila, že se blížím ke konci, mám čtyři jamky do konce a musím dát aspoň dvě birdie, abych to měla na jistotu. A to se nepovedlo. Na osmnáctce jsem věděla, že musím dát eagle nebo nic. Tak nebylo nic. Ale bylo zajímavé, jak se to z klidného pohodového golfu přehouplo rychle do zmatku, jak stačí jedna jamka, a všechno je pryč.
Chyba byla ve druhém dni, kdy jsem zahrála pět nad, což bylo klíčové. Hrála jsem tehdy hezký golf, ale nepadalo tam vůbec nic. A to bylo úmorné, frustrující. Šlo o lip-outový den, míček vždy olízl jamku a sjel na poslední chvíli mimo. Stalo se mi to v řadě na jamkách 11 – 16 a dostalo mě to do kolen.

Tvůj loňský rok byl dost zvláštní, co všechno se stalo?
Loňský rok byl pro mě osudový. V listopadu 2015 jsem měla dopravní nehodu, kdy jsem si utrhla šlachy a vazy v rameni. Bylo to těsně před Q-school a já jsem měla jít na operaci. Odmítla jsem ji, nechala si to zatejpovat a hrála jsem. Na turnaji byl i trenér Andrew Malley, kouč slovenské reprezentace. V té době jsem hodně špatně puttovala, všechno jsem prohrála na greenech. Andy mi řekl, že moje puttování hodnotí na 25 % a švihový potenciál na 90 %.
V té době jsem trénovala s A. J. McAdamem a na začátku ledna 2016 jsme naši spolupráci ukončili. Začala jsem pracovat s Andym a koncem února jsme odletěli do Turecka, kde jsme začali dělat na přestavbě švihu. Takže začátek roku přinesl bolesti ramene, změnu trenéra, změnu švihu – byla jsem zvědavá, jak se bude sezona vyvíjet.

Mám pocit, že nový trenér s sebou nese vždy změnu švihu... Bylo to vážně nutné?
Andy mi řekl, že jsem celou doby měla draw švih, kdy míče startují rovně a stáčí se do leva. A on chtěl, abych hrála fade, přesný opak. Tedy zcela jiný švih.

Celý článek...

napsala Lenka Soukupová, foto Tristan Jones

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy