Premium Golf - Hřiště 4G: Golf Slavkov, Austerlitz golf
Středa, 20.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Hřiště 4G: Golf Slavkov, Austerlitz golf

FG_1_2_2017_Kozeluhova_rozhovorJeden z nejkrásnějších golfových výhledů, jaké jsou u nás k vidění. Hluboko pode mnou se činí hráči na dvanáctém greenu, za nimi hřiště, ještě dál dominantní silueta slavkovského zámku, k obzoru se táhnou různobarevná pole. Tady se zastaví a rozhlédne každý. Poprvé, podesáté, posté.

Původní záměr zněl: napsat svižný článek o tom, jak přijede na hřiště dvojice, která ho zná jen letmo, poslouchat, co říkají na odpalištích, srovnávat jejich představu s obecně platným popisem jamek a zároveň s realitou, jak jamky zahrají. Záměr se rozšířil, když jsem v klubovně potkal vzácnou návštěvu – architekta hřiště Hanse Erhardta, z jehož pera kromě Austerlitzu vzešly i jiné perly, třeba vídeňská Fontana. Dalším partnerem do rozhovoru se stal přirozeně manažer hřiště Radim Válka.

Než se mí dva kamarádi dopravili na hřiště, povídal jsem si s manažerem hřiště Radimem Válkou o začátcích hřiště. Seděli jsme ve Spiku (čti Spajku), to je bohulibé zařízení, původní klubovna, kde dostanete najíst, napít, můžete posedět uvnitř či venku a na driving to máte pět a půl metru.

Spike nic nepřekoná
Práce začaly netradičně, rekonstrukcí vodárenské věže, která dnes tvoří jednu z dominant hřiště. Kdysi byla hlavním zdrojem vody pro zámek a zámecký statek, dnes je z ní rozhledna. Zjara 1997, před dvaceti lety, se rozjely práce na drivingu, puttingu a třech jamkách – dnešní 1, 2 a 18. Takový trojúhelník, v něm vystavěli první dva rybníky – zdroje závlahové vody, ozdoby hřiště i cíle spousty nepřesných ran.

Další tři jamky byly záhy vybudovány v krásném zámeckém parku, který těsně přiléhá k současnému hřišti. A v létě toho roku už se hrálo všech šest jamek, třikrát dokola to byla první slavkovská osmnáctijamková hra. A jelo se dál, příští rok přibyly v parku další tři jamky a Slavkov měl devítku!

Ten rok dokončili i Spike, který se na několik dalších let stal hlavním zázemím pro hráče a dodnes je příjemným útočištěm po hře, v němž skalní příznivci klubu dosud, přestože klubová restaurace u prvního odpaliště poskytuje nesrovnatelně větší pohodlí a nabídku, nacházejí tu pravou původní atmosféru včetně mohutného krbu.

Celý článek...

napsal Ivo Doušek, foto Ivo Doušek

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy