Premium Golf - Václav Kotek: Podváděním šidíte jen sami sebe
Sobota, 21.04. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Václav Kotek: Podváděním šidíte jen sami sebe

FG_3_4_2017_Kotek_rozhovorMuž tří rolí. Herec, golfista, vysokohorský průzkumník. Třetí roli, navzdory tomu, že uspořádal expedici na zatím nepojmenovanou třítisícovku altajského pohoří – a pojmenoval po Járovi Cimrmanovi, bere jako součást celkového dění kolem divadla Járy Cimrmana. Takže nám zbývá herec a golfista.


O tom, že i po 62 letech existence Divadla Járy Cimrmana je stále vyprodáno, se ví. Že se na představeních potkávají desetileté děti s generací svých pra a prapra rodičů, je také pravidlem a rovněž neuvěřitelné. Asi nebudu první, když se zeptám: Jak to, že to funguje?
Otázka, na kterou se odpovídá už léta stejně. Zjednodušeně je to hlavně inteligentní humor, který diváky neklame, nutí je trochu přemýšlet... a takovéhle inteligentní zábavy asi není stále tolik, aby si nás nenašli i pokračovatelé. Když si vezmete i knížky a všechno ostatní, co dělá Zdeněk Svěrák, tak je to milé, příjemné, neagresivní. A tak to funguje i v Cimrmanovi.

A funguje to stále stejně, i bez spoluotce zakladatele Ladislava Smoljaka?
O tom jsme zrovna vedli velkou diskusi, když jsme vydávali knížku na výročí 50 let divadla. Zdeněk přiznával, že Láďa Smoljak byl takový ten konstruktér, který dával nápady do nějakého celku a on to pak čistil a stavěl nad tím řekněme jazykově-humornou rovinu. Takhle jim to fungovalo, jak ve filmech, tak v divadle.

Nové hry po odchodu Smoljaka tedy už dělat nebudete, je to tak?
Ano, nebudeme. Když Láďa zemřel, rozhodl se Zdeněk, dle mého soudu velmi správně, že kapitolu nových her uzavře. On i my si myslíme, že poslední České nebe bylo takovým vrcholem. To zaprvé a zadruhé je to přeci jen už patnáctá hra a naše věková hranice už je tak vysoká, že udržet další hru by byl velký problém. On je kolikrát problém udržet i těch patnáct.

Přesto je pořád hrajete všechny?
Ano, hrajeme všechny. To je takový Svěrákův cíl. Nechce, aby se žádná hra odstavila. Musíme samozřejmě více alternovat, Zdeněk nemůže hrát ve všem, proto také máme nové tváře. Jako host pravidelně vystupuje Mirek Táborský, a ten k nám skvěle sednul, plus Zdeněk vymyslel takový projekt „Synové pomáhají otcům“, takže s námi hostuje mladý Joska Čepelka a můj Vojta.

Celý článek...

napsal Hynek Just, foto Archiv Václava Kotka

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy