Premium Golf - Nejtěžší jamky na světě? Zejména třípary!
Sobota, 26.05. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Nejtěžší jamky na světě? Zejména třípary!

PG_1_2017_nejtezsi_jamky_sveta2Golf je hra čísel, statistik, porovnávání. Ale zatímco v takové atletice měří dráha pokaždé stejně a časy se dají vyčíslit přesně, porovnávání v golfu je na pováženou – obtížnost hřišť a jednotlivých jamek, případně výsledků hráčů z různých hřišť, se změřit nedá. Tím pádem i výběr nejtěžších jamek na světě nemůže být nikdy vyčerpávající a úplný. Jejich obtížnost se mění dle výšky seče, počasí, délky odpališť a dle mnoha dalších faktorů. Držíme se tedy zveřejněných statistik, jak hráči na kterých jamkách hráli. Vybrali jsme pro vás nejtěžší jamky světa podle jediného objektivního měřítka, statistik průměrných skóre, jakých na nich hráči dosahují.

PG_1_2017_nejtezsi_jamky_sveta1Zabývejme se nejdřív třípary. Těžké třípary jsou nejspektakulárnější. Jedna rána, odpaliště, green, v ideálním případě jamka. Dá se obecně předpokládat, že nejtěžší jamky budou na hřištích považovaných za nejtěžší. Na venkovském hřišti se nejtěžší jamka světa asi hledat nedá. I kdyby tam byla, nikdo ji neocení. Nicméně právě u tříparů existuje jedna výjimka, která všechna pravidla bourá. Slyšeli o ní všichni, hrál ji málokdo - je to extrémní 19. jamka v jihoafrickém resortu Legend Golf & Safari. PG_1_2017_nejtezsi_jamky_sveta3Té jsme vyčlenili samostatný oddíl (viz rámeček 19. jamka jedině vrtulníkem).

Velmi podobná jamka vznikla nedávno i na Novém Zélandu. Tady se odpaluje ve výšce 1500 metrů, třikrát výš než v Africe. Green v totální divočině, odpal vysoko nad. Opět helikoptéra, dlouhá dráha letu míčku… je to trochu z ruky, tak není tak známá. Její příprava dala i víc práce – plošinu na odpal i trávu a písek na green vynosila helikoptéra.

Celý článek...

napsal Ivo doušek, foto: Archiv autora

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy