Premium Golf - Kyle Phillips: Golf je hra sebevědomí
Sobota, 23.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Kyle Phillips: Golf je hra sebevědomí

PG_2_2017_kyle_phillipsKyle Phillips je jedním z velmi žádaných světových architektů. Bez nadsázky a s přihlédnutím k jeho dílu o něm můžeme hovořit jako o současné legendě. Máme to štěstí, že právě designuje golfový resort The Oaks kousek od Říčan, takže sem čas od času zajede dohlédnoutna průběh stavby. Je velmi přátelský, vstřícný, názory má jasné, ale nemá problém o nich polemizovat. Je to profesionál na svém místě!

V Čechách jste se zastavil na pár dnů zkontrolovat práce na hřišti The Oaks, máte kromě něj rozdělané i další projekty?
Paralelně teď ještě připravujeme nové hřiště v Nizozemsku. Začalijsme pokládat trávník a doufáme, že vše dokončíme tento rok anapřesrok otevřemedevět nových jamek. Tady v Praze jsme o rok pozadu, pokud vše půjde dobře, Oaks bychom dokončili příští rok a otevírat by se mělo v sezoně 2019. Ještě jsme redesignovali devět jamek v Madridu, na hřišti Real Club. To je velký golfový areál o 36 jamkách, teď jsme ještě přidali dalších devět, jedná se o klub přímo v centru města.

Vypadá to, že toho máte hodně...
PG_2_2017_kyle_phillipsAno. Ještě jsem zapomněl dodat, že předěláváme tréninkové zázemí ve španělské Valderramě, ale tam už jen dokončujeme kosmetické práce. Takže, děláme teď hodně různých věcí. Něco jsou práce na nových hřištích jako je The Oaks, něco jsou remodelace existujících hřišťa něco jsou jen taková dolaďování detailů.

Máte zhruba 30 let zkušeností ve 30 zemích a pěti kontinentech…
…no myslím, že dokonce ve více zemích.

A pozorujete za těch 30 let nějaké změny v trendech golfové architektury?
Ano, to rozhodně. Když jsme začínali, tak pokud byla někde rovinka, tak i golfové hřiště se udělalo rovné jako placka. V osmdesátých letech jsme začali hřištěvíc plasticky tvarovat, aby při hře vypadala krajina zajímavěji. A také lze vypozorovat trend odklonu od umělého k přírodnímu. Což je přesně to, co jsem chtěl dělat, když jsem v golfu začínal před 20 lety podnikat. Tedy nedělat příliš projektů najednou a dělat více přírodní hřiště. Pokud je terén, kde hřiště zakládáme,přirozeně zajímavý/modelovaný, snažíme se krajině přizpůsobit.

Nestává se, že by krajina, kde má vzniknout hřiště, už byla nějakým způsobem deformována po předešlém zacházení?
PG_2_2017_kyle_phillipsTo se bohužel děje. Často pracujeme na pozemcích zemědělců, kteří obvykle krajinu srovnají do roviny. Nizozemsko je toho velkým příkladem – tam se vždy snaží vyrovnat duny, které tam přirozeně mají a my pak začínáme práce „na poli“. A z toho pole se pak snažíme znovu vytvořit hřiště více „ondulované“, v souladu s tím, jak krajina vypadala původně. Předělat pozemek, který byl takto zničen zemědělskou prací, vytvořit novou přírodní krajinu, je to, co dělám opravdu rád. Chceme tedy jít jiným směrem než je srovnávání krajiny, jak je to možné vidět například i v Abú Dhabí. My chceme krajinu golfem znovu vzkřísit. Prospíváme tím k ekologii krajiny i místnímobčanům, protože ve výsledku to celé neděláme jen pro golfisty…

Celý článek...

napsal Hynek Just, Foto: Martin Kabát

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy