Premium Golf - Relmost, světový golf v Česku
Sobota, 23.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Relmost, světový golf v Česku

PG_2_2017_relmost_svetovy_golf_v_ceskuMartin Kaymer, Lee Westwood, John Daly nebo Darren Clarke. Ještě nikdy u nás nebylo tolik golfových hvězd najednou. A turnaj D+D REAL Czech Masters, který se koná na přelomu srpna a září v golfovém resortu Albatross, se tak do historie zapíše nejen tím, že na něm bude startovat bitva o Ryder Cup...

Zahraniční hvězdy ale nejsou všechno. „Úplně nejdůležitější je úspěch některého z našich hráčů, protože to by nastartovalo golfový boom v Česku. S českým úspěchem roste návštěvnost turnaje, s návštěvností zájem sponzorů a to je řetězec, který trpělivě budujeme. V tuto chvíli se snažíme atraktivitu turnaje zvýšit účastí hráčů, kteří v golfu něco dokázali. Na turnaj přijedou Martin Kaymer, Lee Westwood, John Daly, Darren Clarke, Victor Dubuisson, Robert Karlsson nebo Matthew Fitzpatrick. A to je obrovská odměna za teprve čtyřletou práci,“ konstatuje výkonný ředitel společnosti Relmost Pavel Poulíček.

PG_2_2017_relmost_svetovy_golf_v_ceskuFull servis pro hvězdy
Turnaj série European Tour, který se u nás hrál poprvé v roce 2014, už má své renomé, a většina hráčů se tak na Albatross hlásí sama. „Klíčový je termín turnaje, letos tady začne a příští rok předposledním turnajem bodování vyvrcholí bitva o Ryder Cup. Svou roli hraje i poloha České republiky a teď už i naše pověst. Hráči si totiž mezi sebou velmi rychle sdělují zkušenosti a jednotlivé turnaje doporučují. Hlavní hvězdy mají kompletní servis, zajišťujeme jim letenky, ubytování nebo osobního řidiče. Například partnerka Lee Westwooda a jejich děti měly loni k dispozici průvodkyni, která se jim starala o každodenní program - jeden den v zoo, druhý v aquaparku a třetí na nákupech,“ říká Pavel Poulíček.

Běh na dlouhou trať
Také proto je příprava turnaje nejvyšší evropské soutěže velmi náročná a trvá přibližně rok. „Nejprve řešíme obchodní smlouvy a domlouváme hvězdy pro další ročník, protože ti nejlepší hráči plánují hodně dopředu. Třeba Martina Kaymera jsme vyjednali na podzim 2015. Potom připravujeme marketingový koncept a řešíme novinky. Letos jsme vymysleli Souboj klubů, turnaj dvoučlenných týmů v nearest to the pin, nebo poměrně atraktivní hru Překonej profíka, která se uskuteční na šestnácté jamce. S flightem odpálí amatér a pokud bude blíž než profíci, získá celoroční permanentku do lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně,“ vysvětluje Pavel Poulíček.

PG_2_2017_relmost_svetovy_golf_v_ceskuProjekt zrozený z vášně
„Celý nápad vznikl z velké vášně Petra Dědka a jeho syna pro golf. A z nápadu se stal během pěti let samostatný projekt se stálými zaměstnanci. První významný golfový turnaj uspořádal Relmost na podzim roku 2012, na Kunětické hoře se hrála Challenge Tour s dotací 160 000 euro. Vítěznou trofej si tenkrát odvezl Dán Andreas Harto,“ vzpomíná Pavel Poulíček.

Zatímco na Kunětické hoře se letos uskutečnila Challenge Tour už pošesté, v Praze má tento podnik premiéru. „Naším cílem bylo rozšířit počet turnajů Challenge Tour v České republice, protože hráč, který nemá plnou kartu na Challenge Tour, je odkázaný na pozvánky. Podle pravidel smí každý takový golfista odehrát sedm zahraničních turnajů Challenge Tour a všechny národní turnaje Challenge Tour. Češi, kteří startují na pozvánky, tak můžou letos odehrát o jeden turnaj víc než loni. A to může být klíčové při získávání bodů do žebříčku Road to Oman,“ dodává Pavel Poulíček.

Celý článek...

napsala Lucie Gaudlová, Foto: Archiv

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy