Premium Golf - Odpaly k horským štítům
Sobota, 23.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Odpaly k horským štítům

PG_2_2017_odpaly_k_horskym_stitumAlpské městečko Leogang je součástí největšího rakouského lyžařského regionu Saalbach – Leogang – Fieberbrunn, který čeští sportovci dobře znají. Zajet si sem ovšem také během letní sezony za skvělým golfem zatím tak běžné není. Neváhejte, golfová hřiště v okolí za objevení stojí!

Nejosobitější z nabídky v oblasti je golfový klub Urslautal, ležící na náhorní plošině ve výšce 800 metrů nad mořem. Jeho hřiště patří podle znalců mezi ta nejkrásnější mistrovská hřiště v Alpách. Bylo vybudováno v roce 1993 a máte pocit, že tak nějak samozřejmě zapadá do terénu. Po sportovní stránce se řadí mezi ty náročnější, přestože jamky nejsou příliš dlouhé.

PG_2_2017_odpaly_k_horskym_stitumAnglický golfový architekt Keith Preston tu našel ideální podmínky pro vytvoření hřiště sportovního charakteru s celkovým parem 71 a délkou 5967 metrů. Fantastická scenérie alpského údolí, hory v čele s masivem Hochönigem obklopují celou osmnáctku ze všech stran jako stadion. A malá útulná klubovna s veškerým zázemím uspokojí i skutečně náročné hráče. Kromě PRO shopu, šaten se sprchami a recepce nechybí restaurace, kde si můžete vychutnat lahůdky připravené z lokálních surovin, stejně tak jako objednat si občerstvení s sebou do bagu.

Hezkou hru!
Největší překvapení čeká na hřišti samotném. Přestože se nachází v horách, kopcovitý terén se nekoná. Stoupání je jen mírné, fairwaye lehce zvlněné, kolem louky, údolí a potůčky. Skvělé je, že na rozdíl od jiných alpských hřišť můžete jít hrát pouze s ručním vozíkem nebo to vzít i sportovně, s bagem na zádech, bugina zde skutečně není potřeba. Přechody jsou krátké, žádná turistika od jamky k jamce.

PG_2_2017_odpaly_k_horskym_stitumPrvní devítka je hornatější, jamky kratší, vyžadují přesnější hru. Ta druhá, se třemi pětipary, je delší, fairwaye široké, perfektně střižené – odpustí vám nějakou tu méně přesnou ránu. A drivy, to je radost! Na všech jamkách je jasno, kam umístit první ránu. Greeny jsou prostorné a rychlé, krásně drží – pokud se strefíte, máte skoro stoprocentní jistotu, že míček neujede. Celá osmnáctka přes malé převýšení rozhodně není fádní. Chytře umístěné překážky vyžadují přesnou a strategickou hru, greeny jsou střeženy četnými bunkery, jezírky a biozónami. Roughy jsou dobře ostříhané, míček většinou najdete a snadno jej vrátíte zpět do hry.

Celý článek...

napsala Lucie Soukupová, Foto: Archiv

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy