Premium Golf - Petr Dědek: Baví mě přepisovat historii
Pondělí, 23.07. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Petr Dědek: Baví mě přepisovat historii

PG_3_2017_petr_dedekPetr Dědek je tím, kdo pro fanoušky vrátil prvoligový golf zpět na českou scénu. D+D REAL Czech Masters na Albatrossu od začátku vzbuzuje respekt u hráčů i pořadatelů a rok od roku je lépe obsazený. Nahlédněme tedy alespoň trošku do zákulisí…

Turnaj D+D REAL Czech Masters jste vybudoval doslova na zelené louce, úplně od nuly, kde jste čerpal zkušenosti?
Vzhledem k tomu, že se 25 let pohybuji v byznysovém prostředí, není to tak těžké. Pravidla jsou nastavená a od nich se vše odvíjí. Golf sleduji dlouho a dlouho jej také hraji, viděl jsem řadu špičkových profesionálních turnajů a uměl jsem si vše poskládat dohromady. Nicméně Relmost pořádá celkem tři turnaje, kromě Czech Masters to byly letos ještě Challenge Tour na Kunětické hoře a na Zbraslavi. Vypadá to ale, že naše republika je na tolik velkých turnajů malá. Je to skutečně atypické, mnoho větších zemí s delší golfovou historií žádné podobné akce ani nemá. Proto si myslím, že jsme přepsali dějiny českého golfu. A to je to, co mě baví. Stojí to však hodně úsilí a energie.

V čem je golfové prostředí jiné ve srovnání s prostředím, ve kterém se pohybujete pracovně?
PG_3_2017_petr_dedekV některých ohledech jsou si prostředí developmentu a golfu hodně podobná. I když je golf sport gentlemanů, je to velmi složitá oblast a najdete v něm hodně nepřátel a lidí, kteří házejí klacky pod nohy. Někdy si kladu otázky, proč mám jít dál, proč to vůbec dělám. Turnaj jsem vybudoval pro veřejnost, vynaložil jsem hodně prostředků a málokdo to ocení, naopak sklízíme hodně kritiky.

Proč to tedy děláte?
Uvidíme, jak budeme pokračovat do budoucnosti. Rozhodl jsem se přivést do České republiky vrcholový golf proto, že se mi tento sport líbí a líbilo se mi také podporovat jej, ale z koníčku se stala velká práce a situace v naší republice není úplně jednoduchá.

Ovlivňují turnaj sponzoři, zasahují do obsahu či průběhu?
PG_3_2017_petr_dedekVelcí korporátní klienti od nás získávají aktivace sponzorského brandu. Kromě toho pro ně pořádáme různé doprovodné akce, které naopak obohacují program turnaje. Letošní ročník jsme zahájili Reifeisenbank exhibicí na Vltavě, což byl právě jeden z doprovodných programů generálního sponzora. V rámci turnajového týdne pak proběhla řada akcí různých partnerů, jejichž cílem bylo přivést na naši akci také jejich klienty. Z naší strany je to pak pozvánka pro nové potenciální partnery. Naši partneři během turnajového týdne rozšířili dění o další aktivity, pořádali různé soutěže, poskytovali nám podporu na svých webech a podobně. Lidé tedy nepřicházeli pouze za sportem, přišli se bavit, vzali s sebou celé rodiny, strávili s námi více času. Vesnička na Czech Masters nabízela nejrůznější možnosti, velký ohlas měl Food Golf Festival či soutěž na drivingu s názvem Napal to jako John Daly, nechyběly stánky s atraktivním zbožím a podobně. Sportovní stránku pro diváky tak doplnila i ta zábavná a společenská.

Celý článek...

připravila Lenka Soukupová, Foto: Lucie Vítková

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy