Premium Golf - Golf: Hra po sázkaře jako stvořená
Pondělí, 23.07. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Golf: Hra po sázkaře jako stvořená

PG_3_2017_hra_pro_sazkare_jako_stvorenaJsou to propojené nádoby. Bez alespoň malých sázek na greenu by pro mnoho hráčů golf nebyl golfem, bez golfu by zase sázení až příliš dlouho zůstalo doménou koňských dostihů. Naštěstí sport, který se zrodil na britských ostrovech a kursové sázení (jehož kolébkou je též anglicky mluvící svět) se prostě musely potkat. A golf má sázky snad ve své DNA.

Je to ostatně sport, kde peloton soutěžících „vybíhá“ na předem určenou trať a vítězem se stává ten, kdo do cíle „doběhne“ nejdřív. Navíc jsou golfisté – na rozdíl třeba od boxerů, tenistů nebo fotbalistů –, dokonale „handicapovatelní“. I proto je golf, alespoň na Ostrovech, jednou z nejpopulárnějších sázkařských disciplín, přitahující tisíce sázkařů a miliony liber, disciplínou opředenou řadou legend.

Matematická ruleta

Bylo léto 1991 a dva „kluci“ od sázek dostali nápad zeptat se bookmakerů (těch menších, kteří neměli specializované golfové oddělení), jaký by pro ně vypsali kurs na to, že na pětici největších turnajů (British Open, Benson&Hedges, Volvo PGA, US Open a European Open) padne hole-in-one. Malá vsuvka: Jaká je podle vás pravděpodobnost, že některý z hráčů dostane během oněch čtyř dnů míček do jamky jedinou ranou? Máte? Ta pravděpodobnost je padesátiprocentní. Stejná, že vám na minci padne hlava. Kurs tedy měl znít 2,00. Paul Simmons a John Carter dostali nabídky kursů v rozmezí 20 ku 1 až 100 ku jedné. Limity na sázky byly nízké, ale po malé Tour de Britain, kdy objeli většinu nezávislých anglických bookmakerů – a v době předinternetové jich bylo –, měli nasázeny tisíce liber. Když pak Miguel Angel Jimenez „dodal“ páté eso, šli si Simmons s Carterem pro půl milionu liber. A stali se sázkařskými legendami. Nikoliv jedinými.

Sázejí i katéři

Bobby Jone si nechal v roce 1930 vypsat kurs, že získá grand slam (tedy tři vyhrané majory) a v kursu 50 ku 1 inkasoval na tehdejší dobu neuvěřitelných 60 tisíc liber. Arnold Palmer sázkami na své výkony vydělal na diamantový zásnubní prsten pro svou ženu Winnie. Basketbalová legenda Michael Jordan zase proslul jako sázkař schopný snad největších sázek, když jeho limit na jamku dosahoval až milionu dolarů. Loni na Ryder Cupu zase při tréninkové hře vytáhl Justin Rose z davu fanouška, který Evropany hecoval, aby minuli putt a vsadil 100 dolarů, že on (fanoušek), jej nepromění. David Johnson si užil 15 minut slávy a vydělal 100 dolarů.

Celý článek...

napsal Lukáš Vincent, Foto: Archiv

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy